آکادمی کسب و کار اوبری

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب

چطور جوراب را با شلوارهایی با رنگ ساده ست کنیم؟

اکثر آقایان از این دست شلوارها دارند؛ بهترین جورابی که می شود با آن ها پوشید جوراب دو رنگ است. نکته ی مثبتی که در جوراب دو رنگ وجود دارد این است که که یک رنگ سوم هم در وسط دو رنگ جوراب به چشم می آید و این باعث می شود با انواع شلوار آبی و سرمه ای ست شود و همیشه خوب جلوه کند.

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب

برای اینکه قدرت و تنوع جوراب دو رنگه را به شما نشان دهیم نگاهی به ترکیبی مانند جوراب راه راه نارنجی و طوسی بیندازید. پیش از هر چیز می توانید آن را با رنگ قهوه ای ست کنید چون رنگ سوم بین نارنجی و طوسی، قهوه ای است. اگر شلوار قهوه ای متوسط و کفش داربی نیز به آن ها اضافه شود، ترکیب فوق العاده ای به دست می آید.

جوراب طوسی به همه ی تناژهای خاکستری می آید و تناژ نارنجی نیز باعث می شود با تمام رنگ ها ست شود؛ مثلا با شلوار طوسی و کفش مشکی. این ترکیب برای محیط های کاری بسیار مناسب است و می توانید از آن در اداره استفاده کنید. به جای آن می توانید همان شلوار و جوراب را با کفش های سبز زیتونی ست کنید تا تیپی غیررسمی تر و مناسب برای محیط اداری کمتر رسمی یا مهمانی های جمعه ها داشته باشید. همین جوراب با شلوار خاکی یا شلوار سفید مایل به خاکستری و کفش های رسمی دو رنگ هم خوب می شود.

ترکیب شلوار مشکی یا سرمه ای و کفش های قهوه ای روشن هم با این جوراب ها جذاب خواهد بود. می توانید این جوراب ها را با کفش های مجلسی سگک دار و شلوار کبریتی سبز و یا با بوت های چوکای رنگ شنی هم بپوشید. همانطور که می بینید این نوع جوراب آنقدر متنوع است که می توانید آن را با بیش از نیمی از لباس های خود بپوشید.

حال از زاویه ی دیگری به این موضوع نگاه کنید و فرض کنید یک شلوار سرمه ای دارید و می خواهید آن را با جوراب های مختلف ترکیب کنید تا استایلی متفاوت ایجاد کنید. خوبی آن این است که با تنها یک یا دو کت و شلوار با کیفیت می توانید استایل های مختلفی داشته باشید. این کار بوسیله ی جوراب های شما روند ارزانی دارد. برای مثال می توانید برای ست کردن جوراب های آبی و قرمز یا قرمز و زرشکی،از کفش های جگری و شلوار سرمه ای استفاده کنید؛ یا اینکه جوراب های راه راه سرمه ای و زرد را با کفش مشکی یا کفش سبز زیتونی ترکیب کنید. همانطور که می دانید ترکیب زرد و آبی، رنگ سبز را ایجاد می کند و به این ترتیب می توانید کفش های سبز زیتونی بپوشید که استایلی عالی به شما می دهد، با اینکه هیچ رنگ سبزی در جوراب یا شلوار شما وجود ندارد.

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب

اگر محیط اداره ی شما رسمی است و نمی خواهید زیاد جلب توجه کنید جوراب راه راه سرمه ای و آبی بپوشید چون به هر لباس آبی یا سرمه ای می آید. علاوه بر اینکه خودش را خیلی با ظرافت نشان می دهد برای اداره نیز کاملا مناسب است، حتی اداراتی کاملا رسمی و سنتی. برای اینکه به شلوار سرمه ای خود حال و هوای تازه ای بدهید می توانید از رنگ های قرمز، آبی و زرد یا شاید طوسی روشن و آبی روشن استفاده کنید. این رنگ ها با کفش های مشکی کلاسیک آکسفورد استایلی به دست می دهند که برای محیط کار مناسب است.

دیگر روش ست کردن جوراب با کفش این است که همین جوراب و شلوارها را با کفش دو سگکه ی قهوه ای بپوشید تا استایل شما مدرن تر شود یا اینکه آن ها را با کفش دربی بپوشید تا استایلی مناسب سفر داشته باشید. البته می توانید جوراب های آبی تیره ی طرح دار نیز بپوشید تا حسابی جلب توجه کند.

هر مدل شلوار یا کفشی که داشته باشید مهم نیست، مهم این است که با یک تعداد جوراب مختلف می توانید استایل های متفاوتی داشته باشید و به لطف روش هایی که ما برای ست کردن جوراب با کفش و شلوار در این مقاله برایتان بیان کردیم، بدرخشید. همچنین این کار خیلی کم هزینه تر از خرید کفش، کت و شلوار یا شلوار تک است.

جوراب های راه راه سایه و روشن، هم در ترکیب با شلوار رنگ ساده خیلی خوب می شوند هم با شلوارهای طرح دار. تنها زمانی که ظاهر خوبی ندارند وقتی است که پهنای راه راه های کت و شلوار و جوراب شما یک اندازه باشد. اگر کت و شلوار شما راه راه باریک یا فلانل راه راه سفید، چهارخانه ی ریز و درشت، دندان گرگی، پشم و نخ راه راه یا هر طرح کلاسیک دیگر است جوراب راه راه سایه و روشن با آن به خوبی ترکیب می شود.

ترفندهای حرفه ای برای ست کردن جوراب

بهتر است یکی از رنگ های جوراب نسبتا نزدیک به رنگ لباس شما و رنگ دیگر متضاد با آن باشد. همچنین می توانید جوراب خود را با اکسسوری دیگری مثل دستمال جیبی، گل مخصوص جیب کت یا کراوات ست کنید. برای مثال جوراب آبی و قرمز به کراوات سرمه ای و قرمز خیلی می آید.

بعضی اوقات بعضی افراد رنگ جوراب خود را با رنگ آستری کتی که می پوشند ست می کنند که ترکیب زیبایی به دست می دهد..

امتیاز دیگر جوراب های دو رنگه برای ست این است که می توانید آن ها را با کفش خود ست کنید تا با شلوار. مثل ترکیب کفش های داربی زرشکی با جوراب های راه راه زرشکی و خاکستری و شلوار خاکی که ترکیب زیبایی است. رنگ ها عینا مثل هم نیستند اما ترکیب دو رنگ جوراب رنگ سومی را به شما می دهد که همه چیز را با هم هماهنگ می کند.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*