آکادمی کسب و کار اوبری

پوشش رسمی آقایان

پوشش رسمی آقایان

ظاهر شما بیشترین تاثیر را در ارتباطات حضوری دارد. متاسفانه بسیاری از مردم هنوز در انتخاب نوع پوشش در اماکن مختلف به خصوص کسب و کار دچار سردرگمی و کمبود اطلاعات هستند. ارزان ترین و یا بدترین لباس ها را سرکار می پوشند. با کفش های راحتی یا کفش های اسپورت مثل کتانی سر و کار می روند. ما در این مقاله نکاتی از بهترین پوشش رسمی ویژه آقایان را ارائه می کنیم:

کفش رسمی آقایان باید چرمی از نوع بند دار، نوک گرد و جلو بسته دارای پاشنه سه سانت باشد. اگر قرار است آقایان یک جفت کفش داشته باشند، کفش مشکی در الویت است که با هر کت و شلواری قابل ست کردن است؛ و برای دست دوم کفش قهوه ای که با کت شلوارهای قهوه ای، شیری، شکلاتی و رنگ هایی در این تناژ، مناسب است.

جوراب شما باید همرنگ کفش یا شلوار شما باشد. همچنین کمربند شما باید همرنگ کفش یا کیف شما باشد.

در خصوص نوع لباس، به خاطر داشته باشید که رسمی ترین نوع لباس کار در بسیاری شرکت ها، کت و شلوار برای آقایان است.

کت شلوار آقایان باید تک دکمه یا دو دکمه باشد. کت شما نباید بیش از دو دکمه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در حالت ایستاده دکمه بالایی کت باید بسته باشد که این مورد در ایران معمولا رعایت نمی شود و در حالت نشسته باید دکمه باز باشد. کت باید یقه انگلیسی باشد. از پوشیدن کت های یقه گرد یا تمام دکمه خودداری کنید. کت شلوار باید تک چاک یا دو چاک باشد. پوشیدن کت های بدون چاک توصیه نمی شود. پوشیدن کت تک، اسپورت محسوب می شود بنابراین پوشیدن کت تک در جلسات رسمی توصیه نمی شود. لطفا لیبل روی آستین کت را جدا کنید. شلوار شما حتما باید پارچه ای ساده و بدون پلیسه باشد.

پوشش رسمی آقایان

رسمی ترین رنگ لباس، رنگ تیره و بین لباس های رنگ تیره سورمه ای مناسب ترین رنگ در دنیا محسوب می شود.

پیراهن زیر کت باید آستین بلند و ساده باشد. پوشیدن تی شرت یا پیراهن آستین کوتاه زیر کت ممنوع است. در ضمن استفاده از پیراهن های راه راه، چهارخانه یا طرح دار توصیه نمی شود. بهترین رنگ پیراهن زیر کت برای کت و شلوار سرمه ای، پیراهن سفید رنگ یا آبی روشن است. در ضمن بهترین حالت پوشش آن است که آستین پیراهن شما از زیر کت، یک سانت بیرون آمده باشد.

ساعت رسمی باید بند فلزی و عقربه ای باشد. بستن ساعت های بند چرمی یا دیجیتال، اسپورت محسوب می شود. در ضمن ساعت باید دست چپ بسته شود.

استفاده از عطر و ادکلن در محیط رسمی ممنوع است. علت آن ایجاد حساسیت برای بسیاری از مردم است که این حساسیت می تواند تمام برنامه کاری شما برای عقد یک قرار داد بزرگ را زیر سوال ببرد. برای جلوگیری از تعریق بدن و بوی بد عرق، پوشیدن عرق گیر زیر پیراهن الزامی است. در ضمن شما می توانید از اسپری های بدن برای جلوگیری از عرق کردن و بوی بدن استفاده کنید. توصیه می شود از عطر و ادکلن زیر لباس خود استفاده کنید.

موی کوتاه که در شرایط عادی حالت نمی گیرد توصیه می شود. به آقایان توصیه می شود، اول هر هفته موهای پشت گردن، موهای بینی و موهای گوش خود را مرتب کنند.

استفاده از زیورآلات در کسب و کار ممنوع است. شما نهایتا می توانید از انگشتر حلقه در انگشت خود استفاده کنید. پوشیدن انگشتر در سایر انگشتان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بنابراین می بینید که عوامل بسیار زیادی در وضعیت ظاهری وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی روی مخاطبین شما در کسب و کار دارد. اگر می خواهید جاذبه اولیه در ارتباطات داشته باشید، به ظاهر خود بیشتر توجه کنید.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده و یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*