آکادمی کسب و کار اوبری

پوشش رسمی بانوان

پوشش رسمی خانم ها

ظاهر شما بیشترین تاثیر را در ارتباطات حضوری دارد. متاسفانه بسیاری از مردم هنوز در انتخاب نوع پوشش در اماکن مختلف به خصوص کسب و کار دچار سردرگمی و کمبود اطلاعات هستند. ارزان ترین و یا بدترین لباس ها را سرکار می پوشند. با کفش های راحتی یا کفش های اسپورت مثل کتانی سر و کار می روند. ما در این مقاله نکاتی از بهترین پوشش رسمی ویژه بانوان را ارائه می کنیم:

خانم ها باید در پوشش رسمی از کفش چرمی جلوبسته دارای پاشنه چهار تاهفت سانت استفاده کنند. البته توصیه می شود روی پاشنه از لاستیک هایی استفاده شود تا صدای کفش باعث اعتراض مدیران یا همکاران نشود. از پوشیدن کفش کتانی جدا خودداری کنید.

موهای خانم ها باید بالازده و از پشت بسته شود. آراستگی ظاهری بسیارمهم است و آرایش ملایم توصیه میشود. برای شیک تر نشان دادن پوشش سر توصیه می شود مقنعه داخل مانتو قرار گیرد و یا دسته روسری داخل و زیر لباس قرار گیرد.

استفاده از عطر و ادکلن در محیط رسمی ممنوع است. علت آن ایجاد حساسیت برای بسیاری از مردم است که این حساسیت می تواند تمام برنامه کاری شما برای عقد یک قرار داد بزرگ را زیر سوال ببرد. درصورتی که در فصل های گرم سال احساس کردید بدنتان بو میدهد توصیه میشود از عطر و ادکلن زیرلباس خود واز اسپری های بدن استفاده کنید.

استفاده از زیورآلات در کسب وکار ممنوع است. شما نهایتا میتوانید از انگشترحلقه در انگشت خود استفاده کنید. پوشیدن انگشتر درسایر انگشتان به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

رسمی ترین رنگ لباس رنگ تیره وبین لباسهای رنگ تیره سورمه ای مناسب ترین رنگ دردنیا محسوب میشود.

ساعت رسمی باید بندفلزی و عقربه ای باشد. بستن ساعتهای بند چرمی یا دیجیتال اسپورت محسوب میشود. در ضمن ساعت باید دست چپ بسته شود

بنابراین می بینید که عوامل بسیار زیادی در وضعیت ظاهری وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی روی مخاطبین شما در کسب و کار دارد. اگر می خواهید جاذبه اولیه در ارتباطات داشته باشید، به ظاهر خود بیشتر توجه کنید.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده ویا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*