آکادمی کسب و کار اوبری

نکات طلایی پوشیدن لباس در مصاحبه استخدامی

نکات طلایی پوشیدن لباس در مصاحبه استخدامی

شما وقتی قصد دارید به مصاحبه استخدامی بروید باید بدانید اولین چیزی که به چشم می اید سبک لباس پوشیدن شما است. در این نوشتار قصد داریم نکات طلایی پوشیدن لباس در مصاحبه استخدامی را پیشنهاد کنیم.

لباس پوشیدن و ست کردن لباس نباید در زندگی تان جزو مباحث استرس آور برای شما باشد. اما وقتی شما قرار است به مصاحبه کاری بروید، در انتخاب لباس هم ممکن است استرس بگیرید. نمی دانید باید سبک کلاسیک لباس بپوشید تا پیراهن و کراوات بروید؟ بریان یانگ مدیر استخدام یکی از آژانس های کارکنان در نیویورک می گوید، در این سالها سبک لباس پوشیدن برای کسانی که به مصاحبه های استخدامی می آیند کمی بیشتر از کت و کت و شلوار تغییر کرده است.

۱. انتخاب پیراهن مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

حتما پیراهن مردانه ای که به تن می کنید دکمه بالایی اش را ببندید. این نشانه مرتب بودن شما است. همچنین جنس پیراهن تان باید از نخ پنبه باشد تا از عرق کردن تان در مصاحبه استخدامی جلوگیری کند. دیگر خصوصیت این جنس پارچه این است که اگر شما عرق کردید آن را نمایان نمی کند.

۲. انتخاب شلوار مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

یک شلوار پارچه ای مردانه از جنس صد در صد پنبه انتخاب کنید. حتما رنگ این شلوار باید از رنگ های خنثی مانند طوسی، دودی و … انتخاب شود.

۳. انتخاب کت مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

با انتخاب یک کت پارچه ای مناسب تیپ تان را کامل کنید. نکته مهم در انتخاب کت، رنگ، طرح و نوع پارچه است. بهتر است پارچه کت تان از جنس پشمی نازک، با یک طرح بسیار ساده (نه چهارخانه درشت یا خیلی ریز و شلوغ) با رنگ خنثی باشد.

۴. انتخاب کفش مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

اگر شما برای رفتن به مصاحبه کاری تان بیشتر تمایل به پوشیدن شلوار جین دارید به شما پیشنهاد می کنیم شلوار جین تان را با یک جفت کفش چرم قهوه ای ست کنید.

۵. انتخاب کیف مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

اگر شما عادت به حمل کردن کیف دارید، یک کوله پشتی چرمی زیبا می تواند کامل کننده تیپ شما باشد.

۶. انتخاب جوراب مناسب برای شرکت در مصاحبه استخدامی

جوراب آخرین مرحله ست کردن لباس برای مصاحبه کاری است. دقت کنید نباید برای رفتن به مصاحبه های کاری جوراب های طرحدار بپوشید. این جوراب ها شاید برای میهمانی و دورهمی های دوستانه مناسب باشند ولی به هیچ عنوان برای مصاحبه های کار مناسب نیستند. شما باید از جوراب های ساده با رنگ هایی مانند طوسی روشن و تیره و یا دودی استفاده کنید.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*