آکادمی کسب و کار اوبری

برای مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم ؟

برای مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم ؟

در این نوشتار به این پرسش اساسی کار جویان پاسخ داده می شود که برای مصاحبه استخدامی چه لباسی بپوشیم.

لباس پوشیدن با هدف موفقیت ایده‌ای است که در دنیای کار و حرفه شناخته شده‌است. یک متخصص کسب و کار فقط یک بار شانس این را دارد که مشتری را تحت تاثیر قرار بدهد. او نمی‌تواند  با پوشیدن لباس نامناسب تصویری منفی از خودش به جا بگذارد. درمورد مصاحبه هم همین‌طور است. لباسی که یک متقاضی کار برای مصاحبه می‌پوشد مهم است. درست بپوشید شانس شما برای استخدام بیشتر می‌شود.

رهنمود‌هایی برای آقایان

از مردان انتظار می‌رود تصویری از خودشان ارایه کنند که نشان دهد به همان اندازه که به گرفتن شغل اهمیت می‌دهند، به ظاهرشان هم اهمیت می‌دهند. این با آراستگی شروع می‌شود. مو باید اصلاح شده و به خوبی ‌شانه شده باشد. مردها باید یا صورتی تراشیده یا ریش یا سیبیل مرتب را انتخاب کنند. ناخن‌ها باید تمیز و کوتاه شده باشند.

از بین لباس‌های مردانه، لباس رسمی اداری که کاملا اندازه باشد مناسب است. کت، پیراهن، و کراوات باید تمیز و اتو کشیده باشد. هیچ لکه یا ایرادی قابل قبول نیست. و در آخر کفش‌ها باید تمیز و واکس خورده باشند. لباسی که می‌پوشید باید در شان حقوقی باشد که برای یک مقام به شما پیشنهاد می‌شود باشد. از مدیرانی که در شهرها کار می‌کنند انتظار می‌رود لباسی با کیفیت بالا بپوشند.

رهنمود‌هایی برای خانم‌ها

معمولا تصور می‌شود خانم‌ها به ظاهرشان می‌بالند. تصویری که هرکسی در مصاحبه‌ی کاری می‌خواهد از خودش به نمایش بگذارد، تصویری از اعتماد به نفس و تمرکز کاری است. خانم‌ها مانند همتایان مرد خود،  باید به آراستگی اهمیت بدهند. این شامل اصلاح و آراستگی مو، ناخن‌های تمیز و زیبا، و آرایش ملایم است.

لباس‌های رسمی اداری انتخاب حکیمانه‌ای برای تاثیر مثبت گذاشتن در مصاحبه‌‌ی کاری هستند. لباس‌ها باید تمیز و اتو کشیده و بدون هیچ لکه و ایرادی باشند. زیورآلات باید خیلی کم و عطر نباید خیلی تند باشد و کفش‌ها باید جذاب ولی راحت باشند.

ساعت مچی موثر است

بستن ساعت در مصاحبه هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها مفید است. ساعت این حس را القا می‌کند که متقاضی به استفاده‌ی بهینه از زمان و حداکثر بازدهی اهمیت می‌دهد. با این حال از ساعت‌های پرزرق و برق که خیلی به چشم می‌آیند، خودداری کنید. یک ساعت کلاسیک و ظریف انتخاب کنید که شما را از آنچه می‌خواهید از خودتان به نمایش بگذارید دور نکند.

ظاهر مناسب و آراسته در مصاحبه برای گرفتن شغل بسیار مهم است. ظاهر شما به مصاحبه کننده می‌گوید شما واقعا کی هستید.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*