آکادمی کسب و کار اوبری

ویدیوی نحوه شکل گیری عادت جدید در مغز

نحوه شکل گیری عادت جدید در مغز

تحقیقات زیادی هست که نشان می دهد اگر با تمرکز کاری را روزانه به مدت ۳هفته یا ۲۱روز به صورت منظم و مداوم انجام دهید تبدیل به عادت می شود. عادت هایی مثل صبح زود بیدار شدن، انجام ورزش قبل از کار، گوش دادن به برنامه های الهام بخش در اتومبیل، تغذیه سالم، وقت شناس بودن در قرار ملاقات وغیره. اما طبق تحقیق دانشگاه کالج لندن (UCL) عادات در ۳هفته اول شکل می گیرند، اما در ۳هفته دوم عمیق می شود و در ۳هفته سوم انجام ندادنش برای ما عذاب است. پس برای ایجاد عادت جدید و موفقیت ساز باید صبورانه رفتار کنیم.

علم ثابت کرده است رفتاری که به دفعات تکرار می شود یک امضای ذهنی یا شیار مغزی یا رشته عصبی ایجاد می کند. یک سری از نرون های عصبی به هم متصل شده و الگوهای ذهنی، عادت خاصی را به وجود می آورند. وقتی عادت جدید ایجاد می کنیم یک رشته جدید ایجاد می شود. که با هر بار تکرار ضخیم تر می شود.


ویدیوی زیر که صداگذاری آن کاری از وب سایت آکادمی کسب و کار اوبری است کاملا گویای عملکرد مغز در زمان یادگیری و ایجاد عادت جدید است.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده و یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*