آکادمی کسب و کار اوبری

بهترین پوشش در محل کار : لطفا با کفش مشکی جوراب سفید نپوشید

بهترین پوشش در محل کار

ظاهر شما بیشترین تاثیر را در ارتباطات حضوری دارد. در این بین نوع پوشش شما اثرات ویژه ای را روی مخاطب می گذارد. تصور کنید فردی را با لباس اسپورت و ظاهری به هم ریخته به شما معرفی کنند و بگویند که ایشان یک فرد حرفه ای در بازاریابی و فروش هستند. آیا شما ایشان را باور می کنید؟ حال تصور کنید فردی با کت و شلوار رسمی و ظاهری مرتب به شما معرفی کنند و بگویند ایشان آهنگر هستند؟ حال چگونه تصویر اول و دوم را با هم تطبیق می دهید؟

آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری بهترین پوشش در محل کار را معرفی می کند. آمارها نشان می دهد سه ثانیه اول در ارتباط از سه ساعت بعدی مهمتر است. آیا می دانید سه ثانیه اول شما در ارتباط حضوری چیست که می تواند تاثیر را روی طرف مقابل بگذارد؟

بر اساس آمار دکتر آلبرت مهرابیان، ۵۵ درصد تاثیری که شما روی دیگران می گذارید، به وضعیت ظاهری شما بستگی دارد. در کسب و کار آدابی وجود دارد که می تواند روی مدیران، همکاران یا مشتریان اثرات ویژه ای بگذارد بنابراین توجه به ظاهر مناسب در آداب معاشرت حرفه ای کسب و کار، بسیار حایز اهمیت است.

متاسفانه بسیاری از مردم هنوز در انتخاب نوع پوشش در اماکن مختلف به خصوص کسب و کار دچار سردرگمی و کمبود اطلاعات هستند. ارزان ترین و یا بدترین لباس ها را سرکار می پوشند. با کفش های راحتی یا کفش های اسپورت مثل کتانی سر و کار می روند. در اینجا می کوشیم تا استاندارد پوشش در محیط های کاری را معرفی کنیم.

بهتر است از کفش شروع کنیم. اولین فاکتوری که معمولا به آن توجه زیادی در محیط کار نمی شود. سازمان های زیادی هستند که به لباس فرم در محل کار فکر کرده اند ولی برای کفش پرسنل خود هیچ گونه برنامه ای ندارند. کفش رسمی برای آقایان باید چرمی از نوع بند دار، نوک گرد و جلو بسته دارای پاشنه سه سانت باشد. برای خانم ها هم کفش چرمی جلو بسته دارای پاشنه چهار تا هفت سانت توصیه می شود.البته بسیاری از خانم ها یا مدیران شان ممکن است به صدای کفش خانم ها معترض باشند که توصیه می شود روی پاشنه از لاستیک هایی استفاده شود که صدای کفش را بگیرد. اگر قرار است آقایان یک جفت کفش داشته باشند، کفش مشکی در الویت است که با هر کت و شلواری قابل ست کردن است؛ و برای دست دوم کفش قهوه ای که با کت شلوارهای قهوه ای، شیری، شکلاتی و رنگ هایی در این تناژ، مناسب است. البته در ایران به پارچه های دیپلماتیک یا آلکاپونی معروف است این نوع کت و شلوار را برای اولین بار پرسنل بورس آمریکا به علت تشابه خطوط به آمارهای بورس استفاده کردند.

بهترین پوشش در محل کار

لطفا با کفش مشکی جوراب سفید نپوشید. سال ها پیش رسم بر این بود که مردان از جوراب سفید استفاده کنند تا تمیزی را نشان دهد. این رسم متعلق به سال ها پیش است و حرفه ای ها می دانند که منسوخ شده است. جوراب شما باید همرنگ کفش یا شلوار شما باشد.

بهترین پوشش در محل کار

در خصوص نوع لباس، به خاطر داشته باشید که رسمی ترین نوع لباس کار در بسیاری شرکت ها، کت و شلوار برای آقایان است. رسمی ترین رنگ لباس در این بخش لباس های رنگ تیره و بین لباس های رنگ تیره سورمه ای رنگ مناسب ترین رنگ در دنیا محسوب می شود.

بهترین پوشش در محل کار

کت شلوار آقایان باید تک دکمه یا دو دکمه باشد. کت شما نباید بیش از دو دکمه داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در حالت ایستاده دکمه بالایی کت باید بسته باشد که این مورد در ایران معمولا رعایت نمی شود و در حالت نشسته باید دکمه باز باشد. کت باید یقه انگلیسی باشد. از پوشیدن کت های یقه گرد خودداری کنید. کت های یقه گرد با تمام دکمه خودداری کنید. کت شلوار باید تک چاک یا دو چاک باشد. پوشیدن کت های بدون چاک توصیه نمی شود. پوشیدن کت تک، اسپورت محسوب می شود بنابراین پوشیدن کت تک در جلسات رسمی توصیه نمی شود. لطفا لیبل روی آستین کت را جدا کنید. متاسفانه بسیاری از مردم تصور می کنند که لیبل روی آستین کت نباید جدا شود. لیبل روی آستین کت برای این نصب شده است که خریدار در فروشگاه های پوشاک از روی رگال متوجه شوند که متعلق به چه برندی است. بنابراین پوشیدن کت با لیبل روی آستین به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پیراهن زیر کت باید آستین بلند و ساده باشد.

پوشیدن تی شرت یا پیراهن آستین کوتاه زیر کت ممنوع است. در ضمن استفاده از پیراهن های راه راه، چهارخانه یا طرح دار توصیه نمی شود. بهترین رنگ پیراهن زیر کت برای کت و شلوار سرمه ای، پیراهن سفید رنگ یا آبی روشن است. در ضمن بهترین حالت پوشش آن است که آستین پیراهن شما از زیر کت، یک سانت بیرون آمده باشد. در گذشته کمربند برای نگه داشتن شلوار استفاده می شد. ولی امروزه کمربند جزو الزمات، پوشش محسوب می شود. کمربند شما باید همرنگ کفش یا کیف شما باشد. شلوار شما حتما باید پارچه ای ساده و بدون پلیسه باشد.

امروزه استفاده از ساعت چیزی بیش از نشان دهنده زمان است. بسیاری از مردم به این دلیل که دارای تلفن همراه هستند و تلفن همراه هستند و تلفن همراهشان ساعت دارد، از ساعت استفاده نمی کنند. ولی به خاطر داشته باشید که بستن ساعت ضروری است. ساعت رسمی باید بند فلزی و عقربه ای باشد. بستن ساعت های بند چرمی یا دیجیتال، اسپورت محسوب می شود. در ضمن ساعت باید دست چپ بسته شود.

بهترین پوشش در محل کار

استفاده از عطر وادکلن در مذاکرات رسمی ممنوع است. علت آن ایجاد حساسیت برای بسیاری از مردم است که این حساسیت می تواند تمام برنامه کاری شما برای عقد یک قرار داد بزرگ را زیر سوال ببرد. برای جلوگیری از تعریق بدن و بوی بد عرق، پوشیدن عرق گیر زیر پیراهن الزامی است. در ضمن شما می توانید از اسپری های بدن برای جلوگیری از عرق کردن و بوی بدن استفاده کنید. در ضمن در صورتی که در فصل های گرم سال احساس کردید بدن تان بو می دهد، توصیه می شود از عطر و ادکلن زیر لباس خود استفاده کنید.

استفاده از زیورآلات در کسب و کار ممنوع است. شما نهایتا می توانید از انگشتر حلقه در انگشت خود استفاده کنید. پوشیدن انگشتر در سایر انگشتان به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

موهای خانم ها باید بالازده و از پشت بسته شده باشد. برای آقایان موی کوتاه که در شرایط عادی حالت نمی گیرد توصیه می شود. آراستگی ظاهری برای آقایان و خانم ها بسیار مهم است. آرایش ملایم برای خانم ها توصیه می شود؛

بهترین پوشش در محل کار

و به آقایان توصیه می شود، اول هر هفته موهای پشت گردن، موهای بینی و موهای گوش خود را مرتب کنند. بنابراین می بینید که عوامل بسیار زیادی در وضعیت ظاهری وجود دارد که می تواند تاثیر زیادی روی مخاطبین شما در کسب و کار دارد. اگر می خواهید جاذبه اولیه در ارتباطات داشته باشید، به ظاهر خود بیشتر توجه کنید.


اگر احساس می کنید نکته ی مهمی از قلم افتاده یا خوب به آن پرداخته نشده، خوشحال می شویم آن را به ما یادآوری کنید. آکادمی کسب و کار حمیدرضا اوبری منتظر دریافت نظرات و تجربیات شما در مورد این مقاله است. می توانید آن را زیر این پست یادداشت کنید.

حمیدرضا اوبری

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • لطفاً اطلاعات خصوصی و یا مواردی همچون شماره تماس، اطلاعات شخصی و شماره پیگیری خرید خود را در بخش نظرات مورد نمایش قرار ندهید.
  • لطفاً نظر یا سوال تان مرتبط با مطلبی باشد که زیر آن نظر می گذارید.
دیدگاه‌ها

*
*